Миколаївський район. Відділ освіти Миколаївської РДА

 

Засідання творчої групи вчителів 2-х класів

21.11.2018
Засідання творчої групи вчителів 2-х класів

Критичне мислення сьогодні  один з модних трендів в освіті. Про те, що його розвиток є одним з наскрізних завдань освітнього  процесу,  також  йдеться   у Концепції нової української школи.

Критичність мислення виявляється в здатності людини не підпадати під вплив чужих думок, об'єктивно оцінювати позитивні та негативні аспекти явища або факти, виявляти цінне та помилкове в них. Людина з критичним розумом вимогливо оцінює свої думки, ретельно перевіряє рішення, зважує всі аргументи «за» i «проти», виявляючи тим самим самокритичне ставлення до своїх дій.

    Та з чого починати? Як навчати дітей розрізняти факт і суб’єктивне бачення, не піддаватися на маніпуляції? Відповіді на ці запитання шукала творча група вчителів других класів нашого району, яка працювала 20 листопада у районному методичному кабінеті. Засідання було присвячене темі: «Практичні прийоми розвитку навичок критичного мислення».

Методист РМК Михайліна І.В. розповіла про те, що критичне мислення спрямоване на розвиток самостійного свідомого мислення учнів, з яких етапів складається урок критичного мислення та які стратегії обираються на кожному з них.

Вчителі практично ознайомилися та опрацювали стратегії «Кошик ідей», сенкан, 6 капелюхів мислення, передбачення на основі опорних слів, асоціативний кущ, мозковий штурм.

   Кожен член творчої групи працюватиме над підготовкою  фрагменту уроку критичного мислення та представить її на наступному засіданні. 

Керівник РМО  2-х класів Ісаєнко Н.В. звернула увагу присутніх на використанні в освітньому процесі активних методів навчання, в основі яких діяльнісний підхід . Вона  показала та розказала про проведення  досліджень на уроках природознавства. Вчителі практично виконали декілька досліджень з теми «Вода , її значення у природі» та «Повітря».

Михайліна І.В., методист РМК