Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
   

Миколаївський район. Відділ освіти Миколаївської РДА

 

День української писемності та мови у Миколаївському НВК

10.11.2017
Миколаївський НВК

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почує!

Т.Шевченко

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора-Літописця, відзначає День української писемності та мови. Це одне з тих свят, коли кожен має нагоду відчути себе частинкою свого народу з його героїчною історією, багатою культурою і прекрасною, Богом дарованою, мовою.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня української писемності та мови пройшли у Миколаївському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. –ДНЗ».

    У цей  день учні 3- 10 класів писали диктанти, присвячені вихованню шанобливого ставлення до української мови та культури. Одинадцятикласники  разом із вчителем української мови та літератури Жерновською І.В.   приєдналися   до написання XVII Всеукраїнського радіодиктанту  національної єдності на Українському радіо, який проходив під гаслом "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета"

Початківці  змагалися у конкурсі  на кращого читця ,   організували  виставку малюнків до улюблених   українських творів . Учні 4 класів разом зі своїми класними керівниками Цеплицькою Н.С. та Чорною Т.В. провели захід « Рідна мова калинова» .

 Цікавим  для учнів  5-6 класів  стала мовна гра « Лексичний калейдоскоп» , яку провела учитель української мови та літератури Перевізник С.М.. Вони  з захопленням   розв’язували  лінгвістичні задачі, розгадували  ребуси, відгадували  загадки, складали піраміду з іменників  тощо.  Шестикласники (кл.керівник Непомяща Т.Д.)   відвідали      Миколаївську  районну бібліотеку, де познайомилися  з багатьма новими  творами українських письменників.

Учні 9 класів разом  із вчителем  Будугай М.А. підготували  і провели   конференцію «Витоки слов’янської  писемності».  

З метою виховання   поваги до українських символів    учні та вчителі   взяли участь у проведенні флешмобу  «Одягнімо вишиванку».

 Шкільний бібліотекар Бойко Н.А підготувала виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «Любіть Україну і мову її солов'їну». На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.

Щороку проводиться багато конкурсів знавців української мови. Одним із наймасовіших і найпопулярніших є Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, який уже вісімнадцятий рік упевненою ходою крокує не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники. Це підтвердження того, що словесність – початок усіх наук. Вона - джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає силу і розливається могутньою рікою духовності. У   школі 9 листопада стартував І етап цього конкурсу.  Проведено і  урочисте відкриття  ХVІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості , який  проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!»

Цей День  української писемності об’єднав дітей, вчителів  і показав високий прояв почуття патріотизму, любові до рідної мови та своєї Батьківщини. Проведені заходи сприяли розвитку словникового запасу учнів, поваги й інтересу до мови та писемності в Україні, виховували бережливе ставлення до традицій народу, його історії, культури.