Використання методу ментальних карт (mind maps) в початковій школі
Хочете щоб учні запам’ятали більше інформації? Можливо, вам необхідно спробувати технологію створення ментальних карт чи карт розуму?
Як відомо, кількість інформації в світі подвоюється кожні 10 років, тому виникає необхідність вміти її опрацьовувати і краще запам’ятовувати. Новий Державний стандарт початкової освіти вимагає, щоб учень міг сам ставити і вирішувати проблеми, розуміти, для чого він вчиться, вміти знаходити інформацію, розмірковувати над нею: аналізувати, узагальнювати і систематизувати, а ще вміти спілкуватися, оцінювати себе та інших.
Очевидно, що для вирішення вище зазначених завдань необхідні нові прийоми і способи роботи з навчальною інформацією. Одним з таких ефективних способів є технологія інтелект-карт, заснована на зображенні асоціативних зв'язків.
Члени районного методичного об’єднання вчителів 3- х класів нашого району, які зібралися на засідання 9 квітня 2019 року шукали відповіді на запитання: що таке ментальні карти чи карти розуму? Чи можна їх використовувати для навчання школярів?
Під час проведення тренінгу педагоги створювали ментальні карти, обговорювали коли і як їх можна використати, переваги та технологію створення.
В кінці групи презентували свої роботи та зробили висновок, що створення ментальних карт – це творчий та цікавий спосіб донесення інформації до учнів.
І.В.Михайліна , методист РМК