Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
   

Миколаївський район. Відділ освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської РДА

 

Семінар фізиків

Apr 8, 2019
Семінар фізиків

Як наблизити процес навчання до реальної практичної діяльності учнів, як сприяти розвитку винахідливості, вмінню вирішувати проблеми, розвивати здібності проводити аналіз і діагностику проблем, спілкуватися, такі проблеми розглядали вчителі фізики закладів освіти району 4 квітня 2019 року на семінарі – практикумі.
      Інструктивно-методичні листи МОН України акцентують увагу вчителя на тому, що під час вивчення фізики першого концентру слід звертати увагу на посилення прикладної спрямованості цього курсу.
      Шмигановська А.В., керівник РМО розповіла про мотивацію навчальної діяльності шляхом використання творчих завдань та методу проектів. 
      Віртуальну екскурсію з ознайомлення з фізичними процесами на підприємстві провів Сташук М.Т., вчитель Стрюківської ЗОШ І-ІІІ ст.
     Вчителі обговорили питання пошуку «альтернативних шляхів» виконання програми з фізики. Одним із таких «шляхів» є виготовлення та використання саморобних приладів. Літвінюк А.В. продемонструвала виготовлений дітьми пристрій «Детектор брехні», який демонструє послідовне з’єднання провідників. Бєлощук Н.І., вчитель А-Іванівського НВК провела дослід «Умови плавання тіл». Продемонструвала пристрій визначення відносної вологості повітря «Провісник дощу», дії архімедової сили в різних середовищах Рибалко С.П., вчитель Левадівського НВК. Фізичні досліди про атмосферний тиск, коливання нитяного маятника показали Юрко Л.П.(Ульяновський НВК) та Лебідь Л.С.( ОЗ «Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ст.»).
     Завідувач РМК Жерновська І.В. провела практичне заняття з виготовлення електроскопу для виявлення електричних зарядів на наелектризованих тілах та картезіанського водолазу для демонстрації на уроках закону Архімеда та пояснення учням руху підводного човна. 
       Вчителі дійшли висновку, що прикладна спрямованість предмета пробуджує інтерес до вивчення фізичних явищ, до розвитку пізнавального інтересу учнів до предмету. 

Жерновська І.В., завідувач РМК