Миколаївський район. Відділ освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської РДА

 

Семінар вчителів української мови та літератури

Feb 28, 2018
Семінар вчителів української мови та літератури

З  метою поширення педагогічного досвіду щодо моделювання уроків  української мови та літератури  на основі  Концепції Нової української школи 22 лютого 2018 року на базі Переселенського НВК « ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ»  відбувся семінар  вчителів  української мови та літератури закладів освіти району.

Семінар складався з двох частин – практичної і теоретичної. Під час проведення практичного блоку всі учасники семінару   побували     на  уроці та виховному заході. Газун Ольга Василівна провела урок з української літератури  на тему «Я і світ. Моя Батьківщина, мій рідний край, батьківська земля у творчості С.І.Мефодовського, О.М. Миронової, С.С. Лялюка» (  література рідного краю). Вчителька  майстерно продемонструвала   інтерактивні методи навчання, нетрадиційні форми, які наближають шкільне навчання до реалій життя, захоплюють учнів, формують стійкий інтерес до навчання, спонукають до пошуку оптимальних шляхів вирішення нестандартних ситуацій, творчого застосування знань, умінь.  Цікавою стала зустріч  учнів із  поетами-земляками.

Яскравим прикладом  плідної  спільної роботи вчителів та учнів Переселенського НВК   став виховний захід, присвячений 110-річниці від дня народження Степана Олійника « В ім'я добра- супроти зла».       Панкова В.Ф., директор Левадівського меморіального музею імені Степана Олійника  , яка була присутня на зібранні,  подарувала    учасникам семінару та учням   матеріали про нашого видатного земляка.

  З метою сприяння активізації знань вчителів української мови та літератури з теоретичних основ підвищення якості та результативності сучасного уроку, формування вмінь і навичок моделювання уроку   виступила Андрух А.В., вчитель української мови та літератури Н-Петрівського НВК, яка розкрила тему «Моделювання уроків української мови у 5 – 9 класах на основі Концепції «Нова українська школа»”.

Також у ході проведення теоретичної частини Петрова А.С.,  учитель  української мови та літератури Антонюківського НВК  поділилися досвідом роботи з питання «Сучасний урок – спільна творчість  учителя й учня (діяльнісний підхід до навчання й виховання)».

Цікавими були виступи вчителів з наступних тем: «Майстерня поетичного слова на уроках української літератури як дієвий засіб розвитку творчих здібностей» ( Березовенко В.Л., А-Іванівський НВК), «Форми і методи навчання, спрямовані на формування  читацького інтересу» (Кравченко О.Б.,Ісаївський НВК), «Розвиток життєвих компетентностей на уроках словесності» (Делігіоз Т.І., Стрюківська ЗОШ).

Піводячи підсумки семінару, завідуюча   районного методичного кабінету Жерновська І.В. у своєму виступі відмітила, що змінюються мета та зміст освіти, з’являються нові засоби та технології навчання, але урок залишається головною формою навчання. Незмінними є складові уроку, які спрямовані на формування компетентностей: навчальна, розвивальна і виховна функції; принцип науковості в змісті, розвиток інтересу до знань, різноманітність форм і методів. Актуальним завданням сучасного освітнього закладу є реалізація компетентнісного підходу в навчанні, який передбачає спрямованість освітнього процесу на формування і розвиток ключових компетенцій особистості. Структура сучасного   уроку повинна відображати сутність процесів, з якими пов’язані методична творчість учителя й активна навчально-пізнавальна діяльність учнів.

Семінар пройшов у атмосфері активного спілкування, піднесеного патріотичного настрою, взаєморозуміння й готовності педагогів до вирішення проблем у навчанні й вихованні молодого покоління в умовах сучасних реалій.  

                                                                                    Жерновська І.В., завідуюча РМК