Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
   

Миколаївський район. Відділ освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської РДА

 

Засідання методичного об`єднання вчителів географії та економіки

Feb 13, 2018
Засідання методичного об`єднання вчителів географії та економіки

12 лютого 2018 року на базі районного методичного кабінету відбулося засідання методичного об`єднання вчителів географії та економіки. Тема засідання «Формування в учнів ключової компетентності-індивідуальності та підприємливості на уроках географії та економіки»

  Савова Р.В., вчитель географії та економіки  Миколаївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»  звернула увагу учасників  на   завданні  розвитку   у  кожного учня творчого ставлення до навчання,  формуванні навчально-пізнавальної компетентності,   яка є передумовою формування всіх компетентностей. Навчально-пізнавальна компетентність є основою для навчання протягом усього життя, так і для успішної професійної діяльності у майбутньому. Розв’язанням таких завдань є необхідність пошуку нових підходів, методів прийомів навчання , поширення передового досвіду . Раїса Вікторівна поділилася досвідом,як саме  на своїх уроках організовує навчання через відкриття, дослідження та різноманітні проекти.

Гоменюк В.М. , вчитель географії Олексіївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» розповіла про компетентність «ініціативність і підприємливість»  та звернула увагу, що підприємницькі компетентності можна і потрібно розвивати у дитині.

Вчитель географії Левадівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Байтаз П.І.  наголосив на  вихованні підприємливого громадянина, яке  може відбутися не тільки на уроках економіки , а й на уроках неекономічного спрямування. Для забезпечення ефективності економічного виховання на уроках географії є використання міжпредметних зв’язків.

Кузьміна С.Б, вчитель географії Стрюківської ЗОШ І-ІІІ ст, керівник  районного методичного об’єднання вчителів географії розповіла, що обов’язковим завданням для вчителя майбутнього буде навчити учнів саморозвиватися - досліджувати факти і вчитися їх використовувати,що роль вчителя як фасилітатора визначена в освітніх системах багатьох розвинених країн . Щоб бути успішним,   потрібно вдосконалювати навички роботи з людьми,  такі як комунікація і співпраця.

Хрущ Г.М., вчитель географії Скосарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» розповіла про ключові ідеї сучасної школи: дитиноцентризм та компетентнісно зорієнтоване навчання.

Методист РМК Чорна М.П.     презентувала тему  «Формування ключових компетенцій на уроках географії у 9-10 класах».

Всі учасники районного методичного об’єднання  вчителів географії брали  активну участь в обговоренні питань, ділилися досвідом своєї роботи.