Миколаївський район. Відділ освіти Миколаївської РДА

 

Районний семінар для вчителів біології та екології

16.03.2018
Районний семінар для вчителів біології та екології

13 березня 2018 року на базі Стрюківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів біології та екології на тему: «Розвиток творчих здібностей та їх залучення до дослідницької діяльності» .
Метою заходу було ознайомлення учасників семінару з роботою вчителя біології та екології Стрюківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дрон Наталії Миколаївни.
У ході роботи семінару Дрон Н. М. поділилася власним досвідом та напрацюваннями для виховання учнів за екологічним напрямом. Презентувала свій багаторічний досвід в збірнику «Від екологічної душі до екології природи». Також педагог провела позакласний захід «Лелеки вертають до рідного краю…», метою якого було розширення та поглиблення знань про лелеку-символа України, про його значимість, вірність та символ любові до рідної землі. Можна відмітити, що напрям заходу був націлений на національно-патріотичне виховання та для проведення якого було проведено велике екологічне дослідження власної місцевості.
Під час круглого столу з проблеми семінару вчитель Петрівського НВК «ЗОШ І – ІІ ступенів – ДНЗ» Брюханова Н.А. наголосила, що для творчої самореалізації учнів та формування життєвих компетенцій необхідно створювати умови для проектної діяльності, як однієї з найперспективніших складових освітнього процесу.
Вчитель А-Іванівського НВК«ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ» Попадюк В. С поділилася різноманітними формами позакласної роботи з біології та екології та зауважила, що саме позакласна робота дає можливості не лише для розширення й поглиблення біологічних знань, а й для розвитку творчої активності й самостійності учнів, їхніх нахилів, здібностей, кругозору, трудового, морального, естетичного, екологічного виховання та збудження інтересу до предмета.
Керівник районного методичного об’єднання Гаврилюк Т. А. підвела підсумки роботи МО, результати участі в олімпіадах, Всеукраїнських конкурсах та акціях, зазначила, що вчителям-предметникам необхідно більше приділяти увагу обдарованим дітям, розвивати їх творчі здібності та залучати до дослідницької діяльності.
Вчителі району обмінялися досвідом роботи з метою розширення дієвих форм, методів і прийомів; застосування практичних навичок та набутих знань на практиці.
Підсумки семінару підвела методист районного методичного кабінету Шаманська Т.В., яка наголосила на тому, що завдання вчителя сьогодні – відібрати зі своїх методичних надбань усе прогресивне і змінити освітній процес так, щоб забезпечити його дослідницький та пошуковий характер.
Шаманська Т. В., методист РМО